Każdego roku dziesiątki tysięcy studentów kończy szkoły i wydziały prawa w Polsce. Kiedy ukończą studia i uzyskają tytuł zawodowy, wejdą na rynek pracy charakteryzujący się dużą konkurencją i nasyceniem profesjonalistów poszukujących możliwości zarabiania na życie wykonując zawód, który studiowali. Czy wiesz, że prawo jest trzecim najbardziej poszukiwanym zawodem w kraju?

Jak widać, konkurencja w sektorze prawnym jest ostra, a liczba prawników i firm prawniczych oferujących te same usługi prawne, jak ty, rośnie z roku na rok. Internet jest już głównym kanałem wykorzystywanym do poszukiwania prawników. I trudno uwierzyć, że w najbliższej przyszłości sytuacja ta ulegnie odwróceniu. W rzeczywistości należy się spodziewać, że trend ten będzie się utrzymywał i z każdym rokiem odsetek klientów, którzy rozpoczynają poszukiwania prawnika online, będzie jeszcze bardziej wzrastał. W tym zmieniającym się środowisku, jeśli chcesz nadal zwiększać wolumen swojej działalności, ważne jest, aby twoi potencjalni klienci znaleźli cię w internecie.

W dzisiejszych czasach, w celu poszukiwania kancelarii prawnej, ludzie nie są już zadowoleni z osobistej rekomendacji z ust do ust, szukają jak najwięcej informacji, jak to możliwe, aby być pewnym zatrudnianego prawnika. Dlatego bardzo ważne jest, żeby twoja kancelaria miała stronę internetową, która jest zorganizowana, przejrzysta i przekazuje informacje.

Twoja grupa docelowa spędza teraz co najmniej 8 godzin online dziennie, a kiedy potrzebują prawnika, 97% z nich zwraca się do Google. Ponad 70% z nich woli uzyskać odpowiedzi na swoje pytania i dowiedzieć się o swojej firmie prawniczej poprzez artykuły online, a nie reklamy.

W szkole prawniczej, prawnicy są często uczeni tylko prawa, ale nie biznesu prowadzenia własnej firmy prawniczej. Aby prowadzić własną firmę prawniczą z powodzeniem trzeba będzie stać się ekspertem w pozyskiwaniu klientów, rachunkowości, zarządzania biurem i marketingu, wśród wielu innych rzeczy. Nauka marketingu dla prawników lub prawnych jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych umiejętności, które trzeba rozwijać przy uruchamianiu firmy prawniczej. To właśnie ona wzmacnia wizerunek twojej firmy i przyciąga klientów do twojej firmy.

Strategie, taktyki i plany dla marketingu prawniczego

Marketing dla prawników musi być strategiczny. Obejmuje to również wiedzę na temat różnicy między taktyką, strategią i planem. Jako firma prawnicza, potrzebujesz wszystkich trzech.

Strategie to długoterminowe działania, które podejmujesz, aby osiągnąć pewien cel związany z marketingiem, który może obejmować: przyciągnięcie większej liczby klientów, przyciągnięcie większej liczby odwiedzających twoją stronę internetową, podnoszenie świadomości na temat nowych usług prawnych, i tak dalej.

Taktyka to krótkoterminowe sposoby osiągania celów. Strategie są bardziej ogólne, podczas gdy taktyki są bardziej szczegółowe. Plany to sposób, w jaki realizujesz strategie i taktyki, aby osiągnąć swoje cele. Będziesz potrzebował wszystkich trzech, aby skutecznie uzyskać więcej klientów dla swojej kancelarii.

Na przykład, możesz mieć na celu przyciągnięcie większej liczby odwiedzających do witryny kancelarii poprzez organiczne wyszukiwania Google. Twoją strategia, aby to osiągnąć może być skupienie się na poprawie SEO dla prawników. W swoim planie musiałbyś wykonać kroki, aby stworzyć więcej wysokiej jakości linków do swojej witryny.